spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

U nedjelju, 30.05.2021. godine, u Bijeljini je u organizaciji KK. “UNSU“ održano četvrto po redu Otvoreno karate prvenstvo Grada Bijeljine “Trofej Bijeljine 2021“.
Učešće je uzelo 52 kluba iz 8 zemalja sa 492 učesnika, to je više  nego očekivano u vrlo nepovoljnoj zdravstvenoj situaciji u kojoj se svi zajedno nalazimo već duže vrijeme.
Iz Kluba borilačkih sportova “Zmaj” Gradačac je učestvovao  10 takmičara u 13 kategorija i osvojili su :
7 zlatnih, 4 srebrne i 2 brončane medalje.
Takmičararski tim su sačinjavali:
– Daris Suljkanović, osvojio 2 zlatne medalje u kategoriji kate dječaci oranž pojas 8 godina i dječaci 8 godina službena kategorija.
– Benjamin Begović, zlatnu medalju u kategoriji kate.
– Tajra Kadić, srebrnu medalju u kategoriji kate.
– Esma Kavazović, brončanu medalju u
katama.
Maid Tursić, srebrnu medalju u kategoriji kate.
– Ejub Kavazović, zlatnu medalju u kategoriji kate.
– Arben Bajramović, srebrnu medalju u kategoriji kate.
– Almina Kamberović, zlatnu medalju u kategoriji kate.
– Esma Pašalić, srebrenu i brončanu medalju u kategoriji kadetkinja i juniorki.
– Sadin Mulahalilović, dvije zlatne medalje i novčanu nagradu od organizatora i kategoriji borbe seniori OPEN i seniori – 84kg.
Kao trenera kluba jako sam zadovoljan postignutim rezultatima gdje smo u ukupnom poretku klubova i konkurenciji od 52 kluba iz 8 zemalja zauzeli 6. mjesto.
U narednom periodu nas očekuju takmičenja u Sarajevu, Banja Luci, Državno prvenstvo u Bugojnu za kadete, juniore i U21.