Budućnost savladala Zvijezdu rezultatom 5:0

0

Derbi 4. kola Prve lige odigran je danas u Banovićima. Budućnost je slavila pred svojim navijačima protiv Zvijezde sa visokih 5:0.

Banovićani su poveli u devetoj minuti. Pogodio je Safet Mustafić.

Zvijezda je imala dvije sjajne prilike u istom napadu preko Jazvin, no Denis Mujkić je bravurozno intervenisao.

Bio je to i konačan rezultat prvog poluvremena, a samo što je počeo drugi na semaforu je pisalo 2:0. Nakon lijepe akcije pogodio je Armin Sulejmanović.

Gosti su žestoko protestovali smatrajući da je bio faul ranije, no Mirza Kazlagić je pokazao na centar.

U 67. minuti sve je bilo gotovo. Trumić je pogodio i bilo je jasno da tri boda ostaju u Banovićima. Domaći su nastavili sa napadima, te potpuno šokirane goste napunili do vrha. U 73. minuti strijelac je bio Smajlović.

Gosti su do počasnog pogotka mogli pred sami kraj kada je Mahmutovć izašao na golmana gostiju, no nije bio precizan. Konačnih 5:0 postavio je Blagojević u posljednjim sekundama meča.