KBS Zmaj uspješno okončao takmičenja za 2016. godinu
20/12/2016

Klub borilačkih sportova”ZMAJ” Gradačac je proteklog vikenda učestvovao na dva međunarodna karate turnira.

U subotu, 17.12.2016.godine,  KBS”ZMAJ” je učestvovao na međunarodnom karate turniru u Banja Luci kome  je domaćin bio KBS”CASTRA”  iz Banja Luke.
Sa svojih 5 takmičara je učestvovao u tri kategorije i to, Avdić Tarik, kate pojedinačno, Amel Omerčić borbe pojedinačno i kata tim kadetkinje u ekipnom dijelu takmičenja u sastavu Ajla Vehabović, Anela Hanić i Nusreta Bećirović.
Avdić Tarik je u konkurenciji 25 takmičara osvojio zlaatnu medalju, dok je Amel Omerčić je osvojio bronzanu medalju.
Kata tim kadetkinja je osvojio zlatnu medalju iako su se takmičile u konkurenciji juniorki….
Na pomenutom turniru je učešće uzelo oko 400 takmičara iz 30 klubova.

U nedjelju, 18.12.2016.godine,  je KBS”ZMAJ” učestvovao na 16 po redu otvorenom karate turniru kome je domaćin bio karate klub “FORMA” iz Tuzle.
Zmaj je učestvovao sa svojih 27 takmičara i osvojioje 12 zlatnih, 4 srebrene i  9 bronzanih medalja.
Na kraju je uslijedilo prijatno iznanedenje gdje je takmičarska komisija proglasila čalnove našeg kluba kao najuspješnije takmičare turnira i to Kadić Tarika u muškoj  i Ajlu Vehabović u ženskoj konkurenciji kao i plasman kluba za zauzeto drugo mjesto u ukupnom poredku klubova.
Na pomenutom takmičenju učešće  je uzelo 434 takmičara iz 30 klubova sa područja BiH.
Ovim vikendom je takmičarska sezona naših Zmajeva okončana za 2016 godinu i mozemo je ocijenut kao veoma uspješnu obzirom na postignute rezultate.