KBS Zmaj i Kung Fu klub ”WU LIN” učestvovali na Državnom prvenstvu BiH u Kung Fu-u
17/10/2016

Klub borilackih sportova “ZMAJ” Gradačac i Kung Fu klub ”WU LIN” iz Gradačca su u subotu, 15.10.2016.godine,  učestvovali  na 12 Državnom prvenstvu Bosne i Hercegovine u Kung Fu-u, koje se održalo u Srebrenici.

08

“Iz načeg kluba je ukupno učestvovalo tri takmičara i osvojili smo dvije zlatne i jednu srebrenu medalju. Sve madalje su osvojene u discipnini Sanda (Kineski Kik Boxing).
Zlatne medalje su osvojili Rasim Bahić u kategoriji pionira -65 kg i Enes Hadžimuhamedović u kategoriji juniora -75 kg. Srebrenu medalju je osvojio Samir Ibrišević u kategoriji seniora do 85 kg” navodi  Asmir Jahić, trener KBS Zmaj Gradačac
Organizator ovog prvenstva je bio Kung Fu savez BiH, a tehnicku organizaciju je preuzeo Kung Fu klub “SREBRENICA”
Na ovom prvenstvu je učesce uzelo oko 100 boraca iz cijele BiH.

Za Kung Fu klub ”WU LIN” Gradačac nastupila su tri takmičara, u kategoriji slobodne borbe Sandi i Qindi. Osvojene su 3 medalje, od čega 1 zlatna i 2 srebrene.
Osvojena mjesta su:
1. Anes Bilajac – 1. mjesto borbe (full contact) Sanda – 90 kg,
2. Amar Huskic – 2. mjesto borbe (full contact) Sanda – 85 kg,
3. Namik Bilajac – 2. mjesto borbe (semi contact) Qinda – 55 kg.

“Čestitke našim takmičarima na izuzetnoj borbi i svemu onome što su pokazali na takmičenju, te se zahvaljujemo svim licima koji su omogućili da se ovo takmičenje održi”, navode iz Kung Fu kluba ”WU LIN”.

Gradacac.ORG/KBS Zmaj/Kung Fu klub ”WU LIN”